Najočakávanejšie autá roku 2021 - Prvá časť

Najočakávanejšie autá roku 2021 - Prvá časť

 

Mercedes-Benz EQA (prvý štvrťrok 2021)Nový kompaktný crossover EQA EV sľubuje dojazd 400km na jedno nabitie a ceny zhruba porovnateľné s obdobami modelu Tesla Model 3 a pripravovaného Volkswagenu ID 3. Mal byť vyrobený v modernizovanej továrni Smart vo Francúzsku, ale tento plán sa zmenil. Po ňom bude nasledovať model SUV s názvom EQB.

Foto: predpokladaný dizajn vozidla

 

Mercedes-AMG One (prvý štvrťrok 2021)Hviezda autosalónu vo Frankfurte 2017 (na obrázku) sa mala sériovej verzie tohto pretekárskeho automobilu dočkať už koncom roku 2020 a k zákazníkom začiatkom roku 2021. 1,6-litrový V6 motor odvodený z formuly 1 bude mať viac ako 1000 koní, aj keď finálna hodnota sa ešte len potvrdí.

Napriek ohromnej cene automobilu, vyše 3 milióny eur, dostalo AMG od dôveryhodných zákazníkov 1100 žiadostí na 275 kusov, ktoré sa budú vyrobené.

Foto: finálna podoba vozidla

 

Ford Mustang Mach-E (prvý štvrťrok 2021)Roky pripravovaný Ford Mustang Mach-E, nezdieľa s dvojdverovým športovým automobilom z roku 1964 nič iné ako meno a niekoľko štylistických prvkov. Mustang Mach-E je odpoveďou spoločnosti Ford na Teslu Model Y a od základov bol vyvinutý ako elektromobil. Zákazníci budú mať na výber pohono zadných a všetkých kolies, štandardným alebo diaľkovým akumulátorom a výkonom medzi 254 a 459 koní v závislosti od konfigurácie. Dojazd sa pohybuje od 330 do 490km.

Foto: finálna podoba vozidla

 

Hyundai Tuscon (prvý štvrťrok 2021)Predaje Tucsonu sa na väčšine trhov v posledných rokoch prudko zvýšili. Hyundai sa pokúsi udržať dynamiku vďaka novému, štýlovejšiemu modelu vylepšenému po všetkých stránkach. Dizajnéri sa vydali odvážnejším smerom, obvzvlášť v prednej časti vozidla, ale neurobili výrazné zmeny v proporciách modelu. Vo svojej triede by mal Tuscon stále vyniknúť ako jeden z priestrannejších modelov.

Očakávajte príjemnejší interiér s viac technickými vlastnosťami a novými možnosťami motora, ktorý doplní prichádzajúce zmeny.

Foto: finálna podoba vozidla

 

Mercedes-Maybach GLS 600 (prvý štvrťrok 2021)Mercedes-Maybach spravil zo sedemmiestneho GLS palác na kolesách s priestorom pre štyri alebo päť cestujúcich. Aj keď bol vyvinutý primárne pre čínsky trh, kde ľudia využívajúci šoférov milujú značku Maybach, v roku 2020 bude debutovať na väčšine hlavných svetových trhov.

V minulosti označoval štítok 600 výkonnú V12. To už neplatí; silne pochrómovaná maska chladiča skrýva známu V8 s objemom 4,0 litra s dvojitým preplňovaním, ktorú nájdete v čoraz väčšom počte modelov. Cena ešte nebola oznámená, ale lacné to rozhodne nebude.

Foto: finálna podoba vozidla


Team Dovozy Áut