Čínske napodobeniny áut

Čínske napodobeniny áut

 

Možno ste o tom mnohí nevedeli, no v Číne sa napodobňovaniu iných značiek nevyhnú ani autá. Aj keď dnes už je to menej rozšírené, deje sa to stále.
Niektoré sú inšpirované inými značkami, iné takmer identickou kópiou. Tu je zopár najhorších, alebo najsmiešnejších napodobenín ake sa dajú alebo dali v Číne kúpiť.



Geely GE (2009 - 2010)

Napodobenina Rolls-Royce Phantom



Geely GE je natoľko podobné Phantomu, že by pravdepodobne ľudia, čo sa nevyznajú ani nevideli rozdiel. Zatiaľ čo Phantom stoji od 300 tisíc eur. Nové Geely GE stálo len 30 tisíc. Ďaľším zaujímavím rozdielom je, že Geely má vzadu len jedno sedadlo, čo ho robí trojmiestym vozidlom.



Zotye SR9 (2017 - )

Napodobenina Porsche Macan



SR9 je azda najblatantnejšiou napodobeninou momentálne na trhu. Je totiž takmer identické s Porsche Macan. S prižmúrenými očami ich nerozozná ani pravý fanúšik. Cena samozrejme zodpovedá kvalite a SR9 stojí okolo 15 tisíc eur, čo je štvrť ceny najlacnejšieho Macanu.



Lifan 320 (2008 - )

Napodobenina Mini Cooper



Lifan sa veľmi nápadne podobá na Mini, ktoré bolo určite inšpiráciou. No tvary skor vyzerajú, ako keby sa niekto snažil po pamäťi prekresliť Mini, ktoré videl pár sekúnd na ulici, pred rokom. Lifan 320 stojí okolo 7000 eur, čo je niečo vyše tretinu ceny Mini.



Land Wind X7 (2015 - 2019)

Napodobenina Range Rover Evoque



Ak by bol Land Wind stále v predaji, tak by titul za najblatantnejšiu aká sa dá kút jednoznačne vyhral. Vyzerá totiž takmer identicky zo všetkých strán. Dokonca aj názov Land Wind je na tom instom mieste ako Range Rover a používa ten isntý font. Range Rover v roku 2015 zažaloval Land Wind pre kopírovanie dizajnu, no bohužial tento spor prehrali. Čínsky súd podržal čínsku firmu, neuveriteľné, že?



Suzhou Eagle Carrier (2015)

Napodobenina Porsche Cayman a Ferrari F12



Nie, fotka nie je fotomontáž na ktorej je Porsche znak na Ferrari. Pozeráte sa na elektrické Suzhou Eagle Carrier, ktoré je divným mixom. Z predu vyzerá ako Ferrari F12 a zo zadu Porsche Cayman. Dokonca aj znak okopírovalo od Porsche.



BAIC BJ80 (2017 - )

Napodobenina Mercedes G



Géčko z aliexpressu. Asi tak by sa dalo definovať BIAC BJ80. Vzhľad takmer identický a cena tretinová. Dokonca aj pánty na dverách zvonka sú skopírovane. BAIC zatiaľ žiadnu žalobu nedostal, no určite majitelia nejakú očakávajú každým dňom.



Team Dovozy Áut